با 10 گرم بادام سنگی شاهرودی در روز نیمی از پروتئین بدن خود را تامین کنید

ما محصولاتی را که فکر می کنیم برای خوانندگان ما مفید هستند، اضافه می کنیم. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. روند ما اینجاست

چگونه مارک ها و محصولات را بررسی می کنیم

بادام سنگی شاهرودی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر است و بنابراین ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد. فقط یک مشت بادام – تقریباً 1 اونس – حاوی یک هشتم پروتئین مورد نیاز روزانه یک فرد است.

مردم می توانند بادام را به صورت خام یا برشته به عنوان میان وعده میل کنند یا به غذاهای شیرین یا خوش طعم اضافه کنند. آنها همچنین به صورت برش، پوسته، برش خورده، به صورت آرد، روغن، کره یا شیر بادام در دسترس هستند.

مردم بادام را یک آجیل می نامند، اما آنها به جای یک مغز واقعی، دانه هستند.

درخت بادام ممکن است یکی از اولین درختانی بوده باشد که مردم کشت می کردند. در اردن، باستان شناسان شواهدی از درختان بادام اهلی شده یافتند که قدمت آنها به 5000 سال قبل می رسد.

در این مقاله، برخی از دلایل سلامتی بودن بادام را بیابید.

بادام سنگی شاهرودی

چندین فواید بالقوه برای سلامتی وجود دارد که دانشمندان با بادام مرتبط کرده اند.

بادام و کلسترول خوردن بادام ممکن است سطح کلسترول را کاهش دهد.

بادام سرشار از چربی است، اما چربی اشباع نشده است. این نوع چربی خطر لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول «بد» را افزایش نمی دهد.

در اعتدال، منبع مورد اعتماد انجمن قلب آمریکا (AHA) اشاره می کند که چربی های غیراشباع ممکن است وضعیت کلسترول خون فرد را بهبود بخشد.

علاوه بر این، بادام فاقد کلسترول است.

یک مطالعه منبع معتبر در سال 2005 نشان می دهد که مصرف بادام ممکن است:

افزایش سطح ویتامین E در پلاسما و گلبول های قرمز

به گفته این محققان، ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که می تواند به توقف فرآیند اکسیداسیون که باعث انسداد عروق کلسترول می شود، کمک کند.

مطالعات بیشتر نتایج مشابهی پیدا کرده است.

در صورت داشتن کلسترول بالا، کدام غذاها را باید بخورید و از آنها اجتناب کنید؟ برای چند نکته اینجا را کلیک کنید. یک مطالعه در سال 2015 به بررسی مصرف آجیل و خطر ابتلا به سرطان پرداخت.

نویسندگان خطر ابتلا به سرطان سینه را در میان افرادی که مقادیر بیشتری بادام زمینی، گردو و بادام مصرف می کردند، در مقایسه با افرادی که مصرف نمی کردند، دو تا سه برابر کمتر شناسایی کردند.