مطالبی درمورد پارچه ترگال

ترگال یک پارچه مصنوعی است که معمولاً از نفت گرفته می شود. این پارچه یکی از محبوب ترین منسوجات جهان است و در هزاران کاربرد مختلف مصرفی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر شیمیایی، ترگال پلیمری است که عمدتاً از ترکیبات درون گروه عاملی استر تشکیل شده است. بیشتر الیاف ترگال مصنوعی و برخی از الیاف گیاهی از اتیلن ساخته می‌شوند که یک ماده تشکیل دهنده نفت است که می‌تواند از منابع دیگر نیز استخراج شود. در حالی که برخی از انواع ترگال زیست تخریب پذیر هستند، اکثر آنها قابل تجزیه نیستند و تولید و استفاده از ترگال به آلودگی در سراسر جهان کمک می کند.

پارچه ترگال درجه یکدر برخی از کاربردها، ترگال ممکن است تنها ماده تشکیل دهنده محصولات پوشاک باشد، اما بیشتر رایج است که ترگال با پنبه یا الیاف طبیعی دیگر ترکیب شود. استفاده از ترگال در پوشاک هزینه های تولید را کاهش می دهد، اما راحتی پوشاک را نیز کاهش می دهد.

هنگامی که ترگال با پنبه ترکیب می شود، انقباض، دوام و مشخصات چین و چروک این الیاف طبیعی تولید شده را بهبود می بخشد. پارچه ترگال در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم است و در انواع رنگ بندی پارچه کرپ مازراتی که آن را برای استفاده طولانی مدت در کاربردهای بیرونی ایده آل می کند.

پارچه ای که ما اکنون به عنوان ترگال می شناسیم، در سال 1926 به عنوان تریلن که برای اولین بار توسط W.H سنتز شد، به سمت نقش مهم فعلی خود در اقتصاد معاصر صعود کرد. Carothers در انگلستان. در طول دهه‌های 1930 و 1940، دانشمندان بریتانیایی به توسعه اشکال بهتر پارچه اتیلن ادامه دادند و این تلاش‌ها در نهایت توجه سرمایه‌گذاران و مبتکران آمریکایی را جلب کرد.

الیاف ترگال در اصل برای مصرف انبوه توسط DuPont Corporation ساخته شد که الیاف مصنوعی محبوب دیگری مانند نایلون را نیز توسعه داد. در طول جنگ جهانی دوم، قدرت‌های متفقین نیاز فزاینده‌ای به الیاف برای چتر نجات و سایر مواد جنگی پیدا کردند و پس از جنگ، دوپونت و سایر شرکت‌های آمریکایی بازار مصرف جدیدی برای مواد مصنوعی خود در زمینه رونق اقتصادی پس از جنگ پیدا کردند.

در ابتدا، مصرف کنندگان در مورد بهبود مشخصات دوام ترگال در مقایسه با الیاف طبیعی مشتاق بودند و این مزایا هنوز معتبر هستند. با این حال، در دهه‌های اخیر، تأثیرات زیست‌محیطی مضر این الیاف مصنوعی با جزئیات زیادی آشکار شده است و موضع مصرف‌کننده در مورد پلی‌استر به‌طور قابل توجهی تغییر کرده است.

با این وجود، ترگال یکی از پرتولیدترین پارچه ها در جهان است و یافتن پوشاک مصرفی که حداقل حاوی درصدی از الیاف ترگال نباشد، دشوار است. با این حال، پوشاک حاوی ترگال در گرمای شدید ذوب می شود، در حالی که بیشتر الیاف طبیعی زغال می کنند. الیاف مذاب می توانند آسیب جبران ناپذیری به بدن وارد کنند.

پارچه ترگال با کیفیت بالا و قیمت پایین را د انواع پارچه مانتویی از اینجا بخرید. اگر ساکن انگلستان هستید، می توانید آن را از اینجا خریداری کنید.