آیا جیوه هم رسوب می بندد؟

با توجه به انتشار جیوه در تلویزیون توشیبا در جو، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (USEPA) تخمین می زند که حدود یک سوم انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده در داخل ایالات متحده به هم پیوسته رسوب می کند و مابقی وارد چرخه جهانی می شود، که ایالات متحده تقریباً سه درصد از آن را تشکیل می دهد.

برآوردهای فعلی حاکی از آن است که کمتر از نیمی از رسوبات جیوه در ایالات متحده از منابع انتشاری ایالات متحده ناشی می شود. بنابراین جیوه یک مسئله فرامرزی و یک مشکل آلودگی محیطی جهانی است.

علاوه بر انتشارات ناشی از سوزاندن زغال سنگ، جیوه لباس مجلسی کوتاه همچنین از طریق فاضلاب کلینیک های دندانپزشکی با استفاده از آمالگام جیوه و کارخانه های تولید مواد شیمیایی کلر قلیایی با استفاده از سلول های جیوه وارد محیط می شود.

برای کاهش سطح جیوه زیست محیطی، باید تلاشی جهانی برای کاهش انتشار جیوه از نیروگاه های زغال سنگ و کاهش استفاده از جیوه در محصولات و فرآیندهای تولید انجام شود.

با توجه به مواد شیمیایی کلر قلیایی سلول جیوه، تقریباً 50 کارخانه تولیدی در سراسر جهان باقی مانده است.

در ایالات متحده، بسیاری از کارخانه ها بسته شده اند و اکثر آنها اکنون سایت های Superfund رها شده اند یا در حال انجام اقدامات اصلاحی پاکسازی برای آلودگی جیوه برای چاق شدن کودک 7 ساله هستند.

آلودگی جیوه در نتیجه سال‌ها از دست دادن جیوه در زیرساخت‌های ساختمان، جو، خاک اطراف، آب‌های زیرزمینی و نهرهای مجاور است.

پاکسازی این مکان‌ها به کندی انجام می‌شود، اغلب سال‌ها طول می‌کشد زیرا جیوه به طور مداوم در محیط آزاد می‌شود و فناوری پاکسازی هنوز در حال توسعه است.

مقدار دقیق جیوه ای اراد برندینگ که هر روز از این مکان های متروک آزاد می شود ناشناخته باقی مانده است.

 • منابع:
  1. Mercury exposure, nutritional deficiencies and metabolic disruptions may affect learning in children
 • تبلیغات: 
  1. کف سازی بخش مهمی از فرآیند
  2. ظروف را در برابر سیل به صورت سد درست نمایید
  3. طلا چکش خواری قابل توجهی دارد
  4. مردی که با بیل تراکتور گنج پیدا کرد